Çizgi Tıp


Türkiye’de Diş Hekimliği sektörünün en önemli bileşenlerinden birisini oluşturan cihaz üretimi yeni boyutlar kazanıyor. Geçen zaman zarfında ülkemizde kaydedilen aşamalar,her alanda sanayi üretiminin çeşitlenmesi,teknolojide kaydedilen olağanüstü gelişmeler,bilgiye ve teknolojiye rahat ulaşabilmenin avantajıyla yerli üretim Sağlık sektöründe  ve Diş hekimliği cihazları , malzemeleri yurtdışındaki benzerlerini kalitede aratmayacak,fiyatta ciddi rekabet edebilecek pozisyona getirmiştir.
Burada öncü  olarak sektörde yer alan Çizgi Tıbbi Malzemeler Limited Şirketi günümüzde en hassas teknolojilerin kullanıldığı bir branş olan İmplantoloji’de üretim yapan en başarılı firmalar arasına girmeyi başarmış bir Türk firmasıdır. Firma bu konuda ki üretimine 2001 yılında deneysel akademik çalışmalar için silindirik implant imalatıyla başlamış,2003’te ilk dental implantlarını çıkartmıştır. 2009 yılına kadar yurtdışından çok sayıda markaya fason üretim yaparak devam ettiği çalışmalarına 2009 yılından itibaren özgün tasarımlı ilk implantını Line Active ve Line Plus Erciyes markasıyla piyasaya arz ederek devam etmiştir.Günümüze kadar yurtdışında ve içinde yerli-yabancı birçok firmaya implant ve implant parçası üretmeyi sürdürdüğü gibi tam anlamıyla yeni bir uluslararası implant markası olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.
Çizgi Ltd.Şti. implant alanında kullanılan ve ithal olarak temin edilen implant motoru (fizyodispenser) üretimine de el atmış, 2005 yılında Ortron markasıyla piyasaya sunduğu ürününü 2007 yılında LineBlur olarak modifiye etmiştir.Bu üretilen cihazlar kamu ve özel sektörde hala kullanılmaktadır.2012 yılında da FizyoTech markasıyla son teknoloji iddialı bir cihazı piyasaya çıkartmıştır.En bilinen markalara karşı çok üstün özellikler taşıyan bu ürüne henüz piyasaya çıkmadan çok ciddi talep gelmiştir. Kulak Burun Boğaz,Beyin Cerrahi,Ortopedi,Çene Cerrahisi, Endodonti ve Oral İmplantoloji için multidisipliner olarak geliştirilen bu cihaz kablosuz kumanda pedalı, talebe göre 7 ila 10 inçlik dokunmatik ekran, CD Rom-kamera-RVG-bilgisayar bağlantısı olanağı,dijital hasta tanıtım kartı işleme,panoramik-tomografik kesit işleme,navigasyon yoluyla hekime kılavuzluk etme gibi en gelişmiş özellikleri içinde barındırmaktadır.
Tamamen yerli tasarım,yazılım ve üretimi olan bu cihaz çok dilli kullanım seçeneğiyle bir dünya markası olarak pazarda yerini almış olup şimdiden aldığı siparişlerle inanıyoruz ki katma değer ve prestij kazandıracak ve nerelerden nereye geldiğimizi gösteren bir ürün olarak hepimizi gururlandıracaktır.

Son Eklenen Firmalar